Optizen Labs SA (dawniej Telecom Media SA) wchodzi na giełdę.

Działająca w branży reklamy mobilnej spółka portfelowa funduszu MCI.PrivateVentures FIZ debiutuje w dniu dzisiejszym na NewConnect.

Do alternatywnego systemu obrotu na rynku New Connect wprowadzone będzie 3.620.000 akcji serii A oraz 173.337 akcji serii B. W styczniu bieżącego roku spółka przeprowadziła ofertę prywatną, w ramach której pozyskała 1 mln złotych. Cena emisyjna jednej akcji została ustalona na 6 złotych.  Środki pozyskane wówczas od inwestorów posłużą spółce do sfinansowania projektów rozwojowych – w szczególności budowy sieci reklamy mobilnej oraz automatyzację usług.

Optizen Labs SA (dawniej Telecom Media SA) działa na rynku mobilnym od 2003 roku. Tym samym spółka jest pionierem oraz liderem na polskim rynku reklamy mobilnej, posiadając najbardziej kompleksową ofertę obejmującą pełny łańcuch kreacji i wdrażania kampanii reklamowych w mobile. Spółka obecna jest także w segmencie rozrywki mobilnej, a poprzez swoją spółkę zależną M-Concepts Sp. z o.o., realizuje również konkursy, quizy i loterie SMS. W najbliższym czasie planowane jest przejęcie spółki Optizen Labs Sp. z o.o., dzięki czemu kompetencje Telecom Media zostaną rozszerzone o rozwój aplikacji mobilnych oraz dostarczanie rozwiązań mobilnych na tablety. Dzięki przejęciu spółka stanie się także dystrybutorem specjalistycznego narzędzia Adobe Digital Publishing Suite umożliwiającego publikację treści na tablety oraz ich dalszą dystrybucję.

Wiodącym akcjonariuszem spółki pozostaje MCI.PrivateVentures FIZ z udziałem na poziomie 73,38%. Pakiet 10,96% posiada w spółce Dom Maklerski BOŚ S.A.

Najnowsze posty